Klimatizace pro největší aplikace

Jedná se o klimatizační jednotky pro největší aplikace určené pro chlazení velkých kancelářských komplexů, výrobních prostor, hotelů, penzionů apod. Největší předností klimatizací VRV je možnost velkých převýšení mezi venkovní a vnitřní jednotkou až 50m, vzdálenost mezi venkovní a vnitřní jednotkou až 180m a celková délka chladivového potrubí až 1000m. Tyto parametry neumožňuje žádný jiný systém klimatizace.

Klimatizace řady VRF (VRV), ECOi, ECO-G. Řada ECOi s elektricky poháněnými rotačními kompresory a řada ECOg s pohonem spalovacím motorem na plyn.

 Venkovní jednotky PANASONIC VRF >>>

Vnitřní jednotky PANASONIC VRF >>>
  
Příslušenství pro klimatizace VRF Panasonic >>>
 
Tepelné čerpadlo s velkým výkonem >>>

 

 

Video o komečních VRF klimatizacích Panasonic "VRF řada ECOi EX - špičkové průmyslové vytápění a chlazení"

 

klimatizace VRF PanasonicK venkovním jednotkám obou systémů lze připojit hydrobox pro ohřev nebo vychlazení vody. Takto vznikne tepelné čerpadlo vzduch voda o výkonu 30, 60 nebo 80kW poháněné plynem (ECOg), nebo poháněné elektřinou (ECOi).

Hydrobox tepelného čerpadla vzduch voda lze připojit i do sestavy klimatizačních jednotek VRF. K tomuto jsou určeny menší hydroboxy s výkony 9 a 14 kW které se hodí zejména pro ohřev teplé užitkové vody.

Třítrubkové provedení VRF. Jedná se o způsob instalace takovým způsobem, že část systému VRF může topit a druhá část může současně chladit. Energie použitá pro chlazení se samozřejmě rekuperuje do části systému který topí a naopak. Rozvody chladiva musí být provedeny ne dvěma trubkami pro chladivo, jako je tomu u běžného systému, ale třemi. Pro tyto instalace jsou určeny jiné venkovní jednotky a na potrubí jsou instalovány speciální distributory chladiva. Vnitřní jednotky jsou stejné jako pro běžný dvoutrubkový systém.

Venkovní jednotky ECOi dodáváme ve výkonech 22 - 168kW, ECOi ve 3 trubkovém provedení 22 - 135kW. Plynové ECOg s výkony 45-142 kW, třítrubkové ECOg s výkony 45-71 kW, ECOg mohou být navíc doplněné generátorem pro výrobu elektrické energie.
Zvláštní řadu tvoří tzv jednotky MINI ECOi (VRF MINI) s výkony 12-16kW

Vnitřní jednotky systému VRF dodáváme nástěnné, kazetové, kanálové (neopláštěné, pro skrytou instalaci do podhledu a pro napojení do VZT rozvodů), podstropní, parapetní, dveřní clony a rekuperační jednotky s výměníkem pro přímý výpar (tzv. DX kit), hydrokyty pro ohřev teplé vody, kit pro připojení cizího VZT výparníku (AHU box).

 

Na základě Vaší konkrétní poptávky>>> Vám zpracujeme cenovou nabídku na zařízení. Ceník zašleme na vyžádání.

 

PDF katalogový list ETHEREA Klimatizace VRF Panasonic popis PDF >>>