Nejběžnější a nejrozšířenější je nástěnná klimatizace ve splitovém provedení s venkovní a vnitřní jednotkou. Klimatizace mohou mít ale vnitřní jednotky podstropní, podparapetní, skryté kanálové pro vzduchotechniku, kazetové pro montáž do podhledu a pod...  Systém pak může být s jednou venkovní jednotkou a více vnitřními, tzv MULTISPLIT. Podle místa instalace se pak jedná o klimatizace pro domácí použití RAC (rezidental air conditioner), komerční klimatizace CAC (commercial airconditioner) určené pro vyšší zatížení pro obchodní centra, restaurace, kancelářské komplexy, výrobní haly, serverovny. Zvláštní kategorii komerčních klimatizací pak tvoří VRF systémy navržené pro zvlášť rozsáhlé aplikace s jednou velkou venkovní jednotkou a větším množstvím vnitřních jednotek vhodné pro velké komerční budovy, případně bytové domy a pod.

Jak klimatizace funguje? >>>

 

akce klimatizace Panasonic

Všechny klimatizace Panasonic dodáváme v provedení pro chlazení i pro topení jako tepelné čerpadlo vzduch-vzduch.

Neváhejte a pořiďte si kvalitní značkovou klimatizaci. Klimatizace Panasonic používají špičkové a jedinečné technologie pro úsporu energie a komfort jako např. pohybový senzor, senzor slunečního svitu, funkce čističky vzduchu a další. Klimatizace mohou být ovládané vzdáleně přes internet nebo pomocí mobilního telefonu. Detaily o nabízených klimatizacích najdete v zde  >>>

Panasonic přichází v roce 2017 s novinkami v oblasti designu. U klimatizací se jedná o nový model nejvyšší řady klimatizací Etherea, která dosahuje špičkových parametrů EER a COP a to nejen díky novému chladivu R 32. Výbava klimatizace patří k nejlepším na trhu a je nabízena ve 2 barevných provedeních.

Níže najdete podrobný popis klimatizací s odkazy na katalogové listy, ceny a další info ...

 

PDF katalog Aktuální katalogy a ceník klimatizace Panasonic ke stažení v PDF >>>

PDF symboly klimatizace Panasonic Přehled a význam symbolů které se používají v katalogových listech klimatizace Panasonic >>>

Splitové klimatizace Panasonic s vysokou účinností jsou určeny pro domácí použití, kanceláře a popřípadě malé komerční aplikace. Jedná se vždy o sestavu venkovní + vnitřní jednotky (tzv. 1+1). Všechny splity jsou s kvalitním rotačním invertorovým kompresorem na který Panasonic poskytuje rozšířenou pětiletou záruku. Všechny jednotky jsou standardně vybaveny funkcí topení (tepelné čerpadlo vzduch-vzduch). Některé klimatizace je možno ovládat vzdáleně přes internet, nebo nadřazené systémy.

Číst dál: Splity RAC Panasonic

Jde o novou řadu klimatizací značky Panasonic modelové řady 2017 s chladivem R32, která je určena pro domácnosti či kanceláře. Tento typ chladiva, tedy R32 chrání životní prostředí, protože neobsahuje žádná toxická složení, a proto začíná být mezi zákazníky velice populární. Proč tedy nespojit praktické s užitečným a vracet se v dnešní moderní době o několik let zpět a neohlížet se na životní prostředí.

Číst dál: Splity RAC Panasonic R32

V případě multisplitových klimatizací se jedná o sestavu jedné venkovní jednotky + více vnitřních jednotek. Jsou vhodné pro domácí využití, do kanceláří či pro menší komerční prostory.

Venkovní jednotky mají výkon od 3,60 kW do 10 kW. K venkovním jednotkám lze připojit 2 - 5 vnitřních jednotek, které mají výkon od 1,6 kW do 6,3 kW.

 

Číst dál: MULTISPLIT RAC a FREE MULTI

Komerční splitové klimatizační jednotky Panasonic Inverter

tyto klimatizace jsou vhodné pro použití v náročnějších komerčních aplikacích s delšími potrubními trasami a převýšením, kde je nepřetržitý provoz (např. obchodní prostory, hotel..). Vzhledem k vysokému výkonu jsou navíc velice tiché. Venkovní jednotky se vyrábí ve dvou řadách. Levnější provedení s označením PACi Standard a dražší provedení s vyšší účinností invertoru PACi Elite. Venkovní jednotky se vyrábějí ve výkonech 5-25kW s jednofázovým nebo třífázovým napájením. Venkovní jednotky je možno kombinovat buď s vnitřními jednotkami PACi nástěnnými, kazetovými, kanálovými nebo stropními, případně dveřními clonami. Dále je možnost připojení k cizímu vzduchotechnickému výměníku prostřednictvím AHU kitu s možností ovládání výkonu venkovní jednotky signálem 0-10V z MaR.

Číst dál: Splity CAC Panasonic

Splitové nástěnné klimatizace Panasonic pro menší serverovny, řada PKEA. Klimatizace dodáváme ve výkonech od 2,6 do 5,3 kW. Inverter A++ s vysokou účinností, SEER 7,1. Určeno pro trvalý celoční provoz v režimu chlazení nebo topení do -15 stupC.

K jednotkám se standardně dodává kabelový nástěnný ovladač, infra dálkový ovladač nelze přikoupit. Klimatizační jednotky je možné ovládat jednoduše nadřazeně např. pomocí příslušenství PAW-SERVER-PKEA, které zajistí vzdálený ON/OFF, signalizaci PROVOZ/PORUCHA, redundantní provoz v případě použití dvou klimatizačních jednotek apod. Jednotky lze připojit i k rozsáhlejším nadřazeným systémům pomocí rozhranní MODBUS, KNX, En-ocean ...

 

Číst dál: klimatizace pro serverovny