Nejběžnější a nejrozšířenější je nástěnná klimatizace ve splitovém provedení s venkovní a vnitřní jednotkou. Klimatizace mohou mít ale vnitřní jednotky podstropní, podparapetní, skryté kanálové pro vzduchotechniku, kazetové pro montáž do podhledu a pod...  Systém pak může být s jednou venkovní jednotkou a více vnitřními, tzv MULTISPLIT. Podle místa instalace se pak jedná o klimatizace pro domácí použití RAC (rezidental air conditioner), komerční klimatizace CAC (commercial airconditioner) určené pro vyšší zatížení pro obchodní centra, restaurace, kancelářské komplexy, výrobní haly, serverovny. Zvláštní kategorii komerčních klimatizací pak tvoří VRF systémy navržené pro zvlášť rozsáhlé aplikace s jednou velkou venkovní jednotkou a větším množstvím vnitřních jednotek vhodné pro velké komerční budovy, případně bytové domy a pod.

 

 

Klimatizace Panasonic používají špičkové a jedinečné technologie pro úsporu energie a komfort jako např. pohybový senzor, senzor slunečního svitu, funkce čističky vzduchu a další. Klimatizace mohou být ovládané vzdáleně přes internet nebo pomocí mobilního telefonu.

Panasonic přichází v roce 2018 s novinkami v oblasti designu. U klimatizací se jedná o nový model nejvyšší řady klimatizací Etherea, která dosahuje špičkových parametrů EER a COP a to nejen díky novému chladivu R32. Výbava klimatizace patří k nejlepším na trhu a je nabízena ve 2 barevných provedeních.

Všechny klimatizace Panasonic dodáváme v provedení pro chlazení i pro topení jako tepelné čerpadlo vzduch-vzduch.

Jak klimatizace funguje? >>>

Aktuální katalogy a ceník klimatizací Panasonic ke stažení v PDF >>>

DOMÁCÍ KLIMATIZACE pro byty, domy a kanceláře - RAC

SPLITOVÉ KLIMATIZACE s jednou vnitřní a jednou venkovní jednotkou
CHLADIVO R410

Splitové klimatizace Panasonic s vysokou účinností jsou určeny pro domácí použití, kanceláře a popřípadě malé komerční aplikace. Jedná se vždy o sestavu venkovní + vnitřní jednotky (tzv. 1+1). Všechny splity jsou s kvalitním rotačním invertorovým kompresorem na který Panasonic poskytuje rozšířenou pětiletou záruku. Všechny jednotky jsou standardně vybaveny funkcí topení (tepelné čerpadlo vzduch-vzduch). Některé klimatizace je možno ovládat vzdáleně přes internet, nebo nadřazené systémy.

Číst dál: Splity RAC Panasonic

DOMÁCÍ KLIMATIZACE pro byty, domy a kanceláře - RAC

SPLITOVÉ KLIMATIZACE s jednou vnitřní a jednou venkovní jednotkou
CHLADIVO R32

Tato řada klimatizací modelové řady 2018 s chladivem R32 je určena pro domácnosti či kanceláře. Chladivo R32 je šetrnější k životnímu prostředí, než předchozí používaná chladiva, protože neobsahuje žádná toxická složení, a proto začíná být mezi zákazníky stále populárější. Proč tedy nespojit praktické s užitečným a vracet se v dnešní moderní době o několik let zpět a neohlížet se na životní prostředí.

Číst dál: Splity RAC Panasonic R32

DOMÁCÍ KLIMATIZACE pro byty, domy a kanceláře - RAC

MULTISPLITOVÉ KLIMATIZACE s jednou venkovní a více vnitřními jednotkami
CHLADIVO R32

V případě multisplitových klimatizací se jedná o sestavu jedné venkovní jednotky a až pěti vnitřních jednotek. Jsou vhodné pro domácí využití, do kanceláří či pro menší komerční prostory. Venkovní jednotky mají výkon od 3,60 kW do 10 kW. K venkovním jednotkám lze připojit 2 - 5 vnitřních jednotek, které mají výkon od 1,6 kW do 6,3 kW. Výhoda multisplitového provedení oproti splitovému dělenému provedení spočívá ve vyšší výkonnosti a efektivitě, protože jednotky pracují vždy na plný výkon. Sestavy se dodávají v řadě FREE MULTI. Od roku 2018 se vyrábějí všechny multisplitové jednotky už pouze s ekologicky přívětivějším plynem R32.

Číst dál: MULTISPLIT RAC a FREE MULTI

KOMERČNÍ KLIMATIZACE obchody, kanceláře, serverovny - CAC

Klimatizace pro komerční aplikace PACi

Komerční splitové klimatizační jednotky Panasonic Inverter jsou vhodné pro použití v náročnějších komerčních aplikacích s delšími potrubními trasami a převýšením, kde je nepřetržitý provoz (např. obchodní prostory, hotel..). Vzhledem k vysokému výkonu jsou navíc velice tiché. Venkovní jednotky se vyrábí ve dvou řadách. Levnější provedení s označením PACi Standard a dražší provedení s vyšší účinností invertoru PACi Elite. Venkovní jednotky se vyrábějí ve výkonech 5-25kW s jednofázovým nebo třífázovým napájením. Venkovní jednotky je možno kombinovat buď s vnitřními jednotkami PACi nástěnnými, kazetovými, kanálovými nebo stropními, případně dveřními clonami. Dále je možnost připojení k cizímu vzduchotechnickému výměníku prostřednictvím AHU kitu s možností ovládání výkonu venkovní jednotky signálem 0-10V z MaR.

Číst dál: Splity CAC Panasonic

KOMERČNÍ KLIMATIZACE obchody, kanceláře, serverovny - CAC

Klimatizace pro serverovny

Splitové nástěnné klimatizace Panasonic pro menší serverovny řadz PKEA dodáváme ve výkonech od 2,6 do 5,3 kW. Jsou určeny pro trvalý celoční provoz v režimu chlazení nebo topení do -20 °C. K jednotkám se standardně dodává kabelový nástěnný ovladač, infra dálkový ovladač nelze přikoupit. Klimatizační jednotky je možné ovládat jednoduše nadřazeně např. pomocí příslušenství PAW-SERVER-PKEA, které zajistí vzdálený ON/OFF, signalizaci PROVOZ/PORUCHA, redundantní provoz v případě použití dvou klimatizačních jednotek apod. Jednotky lze připojit i k rozsáhlejším nadřazeným systémům pomocí rozhranní MODBUS, KNX a En-ocean. Pokud je potřeba pro použití v serverovně nástěnnou jednotku s vyšším výkonem než 5kW, nebo je potřeba použít jiný typ vnitřní jednotky, vyberte si z řady komerčních klimatizací Panasonic CAC PACi.

Číst dál: klimatizace pro serverovny