Klimatizace Panasonic jsou určeny k pohodlnému a efektivnímu vychlazení místností v horkých letních dnech. Mimo jiné ale mají i funkci topení a to s vysokou energetickou účinností.

Klimatizace funguje na principu přečerpávání chladu či tepla z jednoho prostoru do druhého, za pomocí chladivového okruhu s kompresorem. Každá moderní klimatizace tedy funguje i jako kvalitní tepelné čerpadlo vzduch - vzduch, které šetří náklady na energii, a to zejména v přechodném období na jaře a na podzim. Klimatizace Panasonic používají špičkové a jedinečné technologie pro úsporu energie a komfort jako např. pohybový senzor, senzor slunečního svitu, funkce čističky vzduchu a další. Klimatizace Panasonic mají možnost vzdáleného ovládání přes internet nebo pomocí mobilního telefonu.

 

           

Nejběžnější a nejrozšířenější je nástěnná klimatizace ve splitovém provedení s venkovní a vnitřní jednotkou. Klimatizace mohou mít ale vnitřní jednotky podstropní, podparapetní, skryté kanálové pro vzduchotechniku, kazetové pro montáž do podhledu a pod...  Systém pak může být s jednou venkovní jednotkou a více vnitřními, tzv MULTISPLIT. Podle místa instalace se pak jedná o klimatizace pro domácí použití RAC (rezidental air conditioner), komerční klimatizace CAC (commercial airconditioner) určené pro vyšší zatížení pro obchodní centra, restaurace, kancelářské komplexy, výrobní haly, serverovny. Zvláštní kategorii komerčních klimatizací pak tvoří VRF systémy navržené pro zvlášť rozsáhlé aplikace s jednou velkou venkovní jednotkou a větším množstvím vnitřních jednotek vhodné pro velké komerční budovy, případně bytové domy a pod.

Klimatizace Panasonic používají špičkové a jedinečné technologie pro úsporu energie a komfort jako např. pohybový senzor, senzor slunečního svitu, funkce čističky vzduchu a další. Klimatizace mohou být ovládané vzdáleně přes internet nebo pomocí mobilního telefonu.

 

Rádi Vám s výběrem pomůžeme, stačí jen vyplnit poptávkový formulář >>>

Aktuální katalogy a ceník klimatizací Panasonic ke stažení v PDF >>>

 

NOVINKA 2019! Nový model klimatizace Panasonic ETHEREA.

Nový model klimatizace ETHEREA přináší zabudované WLAN pro dálkové ovládání přes Panasonic Comfort Cloud. Funguje už pouze s ekologickým chladivem R32, má větší podsvícený LED displej nabízející více možností ovládání a vylepšenou technologii číštění vzduchu nanoe™.

 

   

    NOVINKA 2019! Komerční nádrže Panasonic PRO-HT pro připojení k PACi.

Panasonic uvedl na trh nový typ komerčních nádrží pro chlazení, topení a ohřev TUV. Vysokoteplotní nádrže jsou určeny pro komerční použití a kombinaci s kondenzačními jednotkami PACi.

 

 

NOVINKA 2019! Vodní systémy ECOi - W. Nový systém pro ohřev vody a chlazení.

V roce 2019 společnost Panasonic ve spolupráci se Systemair uvádí na trh nový systém VRF pro průmyslové chlazení / ohřev vody s velkým výkonem. Jená se o vysoce efektivní a ekologická průmyslové systémy VRF s jednoduchým a uživatelsky přívětivým dálkovým ovládáním Smart Cloud.

 

 

Všechny klimatizace Panasonic dodáváme v provedení pro chlazení i pro topení.

Tepelné čerpadlo vzduch-vzduch je dnes prakticky každá klimamatizace, která funguje v opačném módu: místo chlazení místnost vytápí.

Panasonic přišel s modelem Heatcharge, který vybočuje z řady běžných klimatizací: nejedná se o klimatizace, nýbrž opravdu o tepelné čerpadlo na principu vzduch-vzduch, které sice chladí jako běžná klimatizace, ale primárně je určené pro topení.

Jak klimatizace funguje?

Základem klimatizace je chladící okruh. Princip chladícího okruhu klimatizace je stejný jako u běžné ledničky. Sestává ze čtyř základních částí - kompresoru, kondenzátoru, výparníku a expanzního prvku. Výparník umístěný ve vnitřním klimatizovaném prostoru odebírá teplo z tohoto prostoru. Kondenzátor umístěný mimo klimatizovaný prostor odvádí teplo do okolního prostoru.

Uvedené části klimatizace jsou navzájem propojeny měděným potrubím s cirkulujícím ekologickým chladivem – látkou, která mění během chladícího cyklu svůj tlak, skupenství a tedy i teplotu. Chladivo v hermeticky uzavřeném chladícím okruhu pohání kompresor.

Kodenzační a výparníková část mohou být umístěny dohromady (pak mluvíme o kompaktních klimatizačních jednotkách) nebo odděleně - (tzv. SPLIT systémy).

Co jsou to invertorové klimatizační jednotky?

Invertory představují špičku v oblasti efektivního využití technologie díky své inovované funkci. Namísto kompresoru s pevnými otáčkami je klimatizační jednotka osazena elektronicky řízeným BLDC motorem kompresoru s proměnnými otáčkami (kompresor s invertorem), což umožňuje přizpůsobit okamžitý výkon klimatizace při chlazení či vytápění skutečným podmínkám v místnosti.

Klimatizační jednotky jsou díky této technologii úsporné v provozu, emitují nižší úrovně hluku než jejich běžné protějšky a na trhu vynikají nedostižnými parametry. Hlavní výhody klimatizačních invertorových jednotek jsou tedy následující: úspora energie až 50%, rychlá návratnost počáteční vyšší investice, výkonnější a rychlejší chlazení i topení, vysoký topný faktor (COP), příjemný vánek v místnosti, automatické přepínání a nízká úroveň hluku a vibrací.

... pro obchody, kanceláře či malé serverovny ( CAC )

 

Nádrže PRO-HT

 

Vysokoteplotní nádrže pro teplou užitkovou vodu či pro vytápění a chlazení (podlahové vytápení, radiátory či fancoily) jsou určeny pro komerční použití a kombinaci s kondenzačními jednotkami PACi.

Nádrže PRO-HT TANK jsou nově speciálně vyvinuté nádrže s výměníkem na přímý výpar chladiva. Jsou vhodné na pro vytápění nebo ohřev TUV v komerčních objektech, a to až na teplotu 75°C. Kombinují se s kondenzačními jednotkami PACi s výkony 10 nebo 25kW. K dispozici objemy nádrží 200, 500 a 1000 L.

PRO-HT je akumulační nádrž pro topnou vodu 380l litrů s výměníkem na přímý výpar pro kombinaci s kondenzační jednotkou 20 kW.

 

Číst dál: Zásobník PRO-HT TANK

... pro byty, domy a kanceláře ( RAC )

 

SPLITOVÉ KLIMATIZACE s jednou vnitřní a jednou venkovní jednotkou
CHLADIVO R410

Splitové klimatizace Panasonic s vysokou účinností jsou určeny pro domácí použití, kanceláře a popřípadě malé komerční aplikace. Jedná se vždy o sestavu venkovní + vnitřní jednotky (tzv. 1+1). Všechny splity jsou s kvalitním rotačním invertorovým kompresorem na který Panasonic poskytuje rozšířenou pětiletou záruku. Všechny jednotky jsou standardně vybaveny funkcí topení (tepelné čerpadlo vzduch-vzduch). Některé klimatizace je možno ovládat vzdáleně přes internet, nebo nadřazené systémy.

Číst dál: Splity RAC Panasonic R410

... pro byty, domy a kanceláře ( RAC )

 

SPLITOVÉ KLIMATIZACE s jednou vnitřní a jednou venkovní jednotkou
CHLADIVO R32

Splitové klimatizace Panasonic s vysokou účinností jsou určeny pro domácí použití, kanceláře a popřípadě malé komerční aplikace. Jedná se vždy o sestavu venkovní + vnitřní jednotky (tzv. 1+1). Všechny splity jsou s kvalitním rotačním invertorovým kompresorem na který Panasonic poskytuje rozšířenou pětiletou záruku. Všechny jednotky jsou standardně vybaveny funkcí topení (tepelné čerpadlo vzduch-vzduch). Některé klimatizace je možno ovládat vzdáleně přes internet, nebo nadřazené systémy.

Číst dál: Splity RAC Panasonic R32

... pro byty, domy a kanceláře ( RAC )

 

MULTISPLITOVÉ KLIMATIZACE s jednou venkovní a více vnitřními jednotkami
CHLADIVO R32

V případě multisplitových klimatizací se jedná o sestavu jedné venkovní jednotky a až pěti vnitřních jednotek. Jsou vhodné pro domácí využití, do kanceláří či pro menší komerční prostory. Venkovní jednotky mají výkon od 3,60 kW do 10 kW. K venkovním jednotkám lze připojit 2 - 5 vnitřních jednotek, které mají výkon od 1,6 kW do 6,3 kW. Výhoda multisplitového provedení oproti splitovému dělenému provedení spočívá ve vyšší výkonnosti a efektivitě, protože jednotky pracují vždy na plný výkon. Sestavy se dodávají v řadě FREE MULTI. Od roku 2018 se vyrábějí všechny multisplitové jednotky už pouze s ekologicky přívětivějším plynem R32.

Číst dál: MULTISPLIT RAC a FREE MULTI

... pro obchody, kanceláře či malé serverovny ( CAC )

 

Klimatizace pro komerční aplikace PACi

Komerční splitové klimatizační jednotky Panasonic Inverter jsou vhodné pro použití v náročnějších komerčních aplikacích s delšími potrubními trasami a převýšením, kde je nepřetržitý provoz (např. obchodní prostory, hotel..). Vzhledem k vysokému výkonu jsou navíc velice tiché. Venkovní jednotky se vyrábí ve dvou řadách. Levnější provedení s označením PACi Standard a dražší provedení s vyšší účinností invertoru PACi Elite. Venkovní jednotky se vyrábějí ve výkonech 5-25kW s jednofázovým nebo třífázovým napájením. Venkovní jednotky je možno kombinovat buď s vnitřními jednotkami PACi nástěnnými, kazetovými, kanálovými nebo stropními, případně dveřními clonami. Dále je možnost připojení k cizímu vzduchotechnickému výměníku prostřednictvím AHU kitu s možností ovládání výkonu venkovní jednotky signálem 0-10V z MaR.

Číst dál: Splity CAC Panasonic

... pro obchody, kanceláře či malé serverovny ( CAC )

Klimatizace pro serverovny

Splitové nástěnné klimatizace Panasonic pro menší serverovny řadz PKEA dodáváme ve výkonech od 2,6 do 5,3 kW. Jsou určeny pro trvalý celoční provoz v režimu chlazení nebo topení do -20 °C. K jednotkám se standardně dodává kabelový nástěnný ovladač, infra dálkový ovladač nelze přikoupit. Klimatizační jednotky je možné ovládat jednoduše nadřazeně např. pomocí příslušenství PAW-SERVER-PKEA, které zajistí vzdálený ON/OFF, signalizaci PROVOZ/PORUCHA, redundantní provoz v případě použití dvou klimatizačních jednotek apod. Jednotky lze připojit i k rozsáhlejším nadřazeným systémům pomocí rozhranní MODBUS, KNX a En-ocean. Pokud je potřeba pro použití v serverovně nástěnnou jednotku s vyšším výkonem než 5kW, nebo je potřeba použít jiný typ vnitřní jednotky, vyberte si z řady komerčních klimatizací Panasonic CAC PACi.

Číst dál: klimatizace pro serverovny