RAC - DOMÁCÍ KLIMATIZACE

klimatizace_Panasonic_etherea.JPG

 

SPLIT (JEDNA VNITŘNÍ JEDNOTKA)

MULTISPLIT (VÍCE VNITŘNÍCH JEDNOTEK)

 

 CAC - KOMERČNÍ KLIMATIZACE

 

 VRF - PRŮMYSLOVÉ KLIMATIZACE

 

 

 

 


 

Nejprodávanější a nejrozšířenější je nástěnná klimatizace ve SPLITovém provedení s venkovní a vnitřní jednotkou. Klimatizace mohou mít ale vnitřní jednotky podstropní, podparapetní, skryté kanálové pro vzduchotechniku, kazetové pro montáž do podhledu a pod...  Systém pak může být s jednou venkovní jednotkou a více vnitřními, tzv MULTISPLIT. Podle místa instalace se pak jedná o klimatizace pro domácí použití RAC (rezidental air conditioner), komerční klimatizace CAC (commercial airconditioner) určené pro vyšší zatížení pro obchodní centra, restaurace, kancelářské komplexy, výrobní haly, serverovny. Zvláštní kategorii komerčních klimatizací pak tvoří VRF systémy navržené pro zvlášť rozsáhlé aplikace s jednou velkou venkovní jednotkou a větším množstvím vnitřních jednotek vhodné pro velké komerční budovy, případně bytové domy a pod.

Každá klimatizace funguje i pro topení, které vyhoví pro úsporné vytápění zejména v přechodném období na jaře a na podzim. Zvláštní kategorií je tepelné čerpadlo vzduch-vzduch, navržené pro provoz topení v extra náročných podmínkách.

Klimatizace Panasonic používají špičkové a jedinečné technologie pro úsporu energie a komfort jako např. pohybový senzor, senzor slunečního svitu, funkce čističky vzduchu a další. Klimatizace mohou být ovládané vzdáleně přes internet nebo pomocí mobilního telefonu.

V současné době většina klimatizací využívá ekologicky přívětivějšího plynu R32, který má na rozdíl od starších plynů (R410) velmi nízký potenciální dopad na ozonové vrstvy a globální oteplování.

 

  

 

  Panasonic ETHEREA

Model z roku 2021 k dodáváme ve dvou barvách, od dubna 2022 bude k dostání nová barva - grafitově šedá. Design bude stejný, samozřejmostí je zabudovaná WI-FI a technologie čištění vzduchu nanoeXTM .

 

  

Technologie nanoe™ X od Panasonic

SARS-CoV-2 - inhibiční účinek prokázán. Nezávislé výsledky testů potvrzují inhibiční účinek klimatizace s nanoe™ X od společnosti Panasonic na SARS-CoV-2. Technologie nanoe™ X je zabudovaná v klimatizacích Panasonic a zabraňuje růstu a šíření virů, bakterií i dalších škodlivin a pomáhá zbavovat prostředí nepříjemných zápachů.

 

 

Technologie Heatcharge-klimatizace pro topení (tepelné čerpadlo vzduch-vzduch)

Tepelné čerpadlo vzduch-vzduch je dnes prakticky každá klimatizace pracující v opačném módu. Avšak model Heatcharge od Panasonic vybočuje z řady běžných klimatizací: nejedná se o klimatizaci, nýbrž opravdu o tepelné čerpadlo na principu vzduch-vzduch primárně určené pro vytápění.

 

 

Panasonic TZ - nový model 2020

Nový model nástěnné jednotky TZ má menší šířku a poskytuje více možností pro instalaciZabudovaná WLAN umožňuje propojení s Comfort Cloudem a díky tomu ji ovládat vzdáleně, nebo například pomocí hlasu (Google Assistant a Amazon Alexa).