Klimatizace jsou určeny k pohodlnému a efektivnímu vychlazení místností v horkých letních dnech. Mimo jiné ale mají i funkci topení a to s vysokou energetickou účinností.

            

 

Nejběžnější a nejrozšířenější je nástěnná klimatizace ve splitovém provedení s venkovní a vnitřní jednotkou. Klimatizace mohou mít ale vnitřní jednotky podstropní, podparapetní, skryté kanálové pro vzduchotechniku, kazetové pro montáž do podhledu a pod...  Systém pak může být s jednou venkovní jednotkou a více vnitřními, tzv MULTISPLIT. Podle místa instalace se pak jedná o klimatizace pro domácí použití RAC (rezidental air conditioner), komerční klimatizace CAC (commercial airconditioner) určené pro vyšší zatížení pro obchodní centra, restaurace, kancelářské komplexy, výrobní haly, serverovny. Zvláštní kategorii komerčních klimatizací pak tvoří VRF systémy navržené pro zvlášť rozsáhlé aplikace s jednou velkou venkovní jednotkou a větším množstvím vnitřních jednotek vhodné pro velké komerční budovy, případně bytové domy a pod.

Klimatizace Panasonic používají špičkové a jedinečné technologie pro úsporu energie a komfort jako např. pohybový senzor, senzor slunečního svitu, funkce čističky vzduchu a další. Klimatizace mohou být ovládané vzdáleně přes internet nebo pomocí mobilního telefonu.

 

Rádi Vám s výběrem pomůžeme, stačí jen vyplnit poptávkový formulář >>>

Aktuální katalogy a ceník klimatizací Panasonic ke stažení v PDF >>>

 

 

 

Technologie nanoe™ X.

Technologií nanoe™ X zabraňuje růstu a šíření virů, bakterií a škodlivin, dále pomáhá zbavovat prostředí nepříjemných zápachů. Technologie nanoe™ X je součástí některých vnitřních jednotek Panasonic.

 

 


 
     Panasonic TZ - nový model 2020.

Nový model nástěnné jednotky TZ má menší šířku a poskytuje více možností pro instalaciZabudovaná WLAN umožňuje jednotku propojit s Comfort Cloudem a díky tomu ji ovládádat vzdáleně, nebo například pomocí hlasu (Google Assistant a Amazon Alexa).

 

 

 

Panasonic ETHEREA.

Současný model klimatizace ETHEREA má zabudované WLAN pro dálkové ovládání přes Panasonic Comfort Cloud. Funguje už pouze s ekologickým chladivem R32, má větší podsvícený LED displej nabízející více možností ovládání a vylepšenou technologii číštění vzduchu nanoe™.

   

 

    Komerční nádrže Panasonic PRO-HT pro připojení k PACi.

Panasonic uvedl na trh nový typ komerčních nádrží pro chlazení, topení a ohřev TUV. Vysokoteplotní nádrže jsou určeny pro komerční použití a kombinaci s kondenzačními jednotkami PACi.

 

 

Vodní systémy ECOi - W. Nový systém pro ohřev vody a chlazení.

V roce 2019 společnost Panasonic ve spolupráci se Systemair uvedla na trh nový systém VRF pro průmyslové chlazení / ohřev vody s velkým výkonem. Jená se o vysoce efektivní a ekologická průmyslové systémy VRF s jednoduchým a uživatelsky přívětivým dálkovým ovládáním Smart Cloud.

 

 

Všechny klimatizace Panasonic dodáváme v provedení pro chlazení i pro topení.

Tepelné čerpadlo vzduch-vzduch je dnes prakticky každá klimamatizace, která funguje v opačném módu: místo chlazení místnost vytápí.

Panasonic přišel s modelem Heatcharge, který vybočuje z řady běžných klimatizací: nejedná se o klimatizace, nýbrž opravdu o tepelné čerpadlo na principu vzduch-vzduch, které sice chladí jako běžná klimatizace, ale primárně je určené pro topení.