VRF - PRŮMYSLOVÉ KLIMATIZACE

 

 

 VENKOVNÍ JEDNOTKY

 

 VNITŘNÍ JEDNOTKY

 

PŘÍSLUŠENSTVÍ

 

 


 

Jedná se o klimatizační jednotky určené pro chlazení velkých kancelářských komplexů, výrobních prostor, hotelů, penzionů apod. Systém této řady je navržen pro nejnáročnější kancelářské prostory a velké budovy, pro úsporu energie, snadnou instalaci a vysoce účinný výkon s širokými možnostmi modelů vnitřních i venkovních jednotek. Největší předností klimatizací VRF (či VRV) je možnost velkých převýšení mezi venkovní a vnitřní jednotkou až 50m, vzdálenost mezi venkovní a vnitřní jednotkou až 180m a celková délka chladivového potrubí až 1000m. Tyto parametry neumožňuje žádný jiný systém klimatizace. Klimatizace VRF jsou dostupné v řadě ECOi s elektricky poháněnými rotačními kompresory a v řadě ECOg poháněné spalovacím motorem na plyn. Ve stejném projektu je možné kombinovat elektrická VRF a plynová VRF. Je možné připojení k vodním tepelným výměníkům, vzduchotechnické jednotce a ventilačním jednotkám s tepelným výměníkem, i bez něj. K venkovním jednotkám obou systémů lze připojit hydrobox pro ohřev nebo vychlazení vody, čímž vznikne tepelné čerpadlo vzduch voda s velkým výkonem.

 

 

 

   
klimatizace VRF PanasonicHydrobox tepelného čerpadla vzduch voda lze připojit i do sestavy klimatizačních jednotek VRF. K tomuto jsou určeny menší hydroboxy s výkony 9 a 14 kW které se hodí zejména pro ohřev teplé užitkové vody.

Třítrubkové provedení VRF. Jedná se o způsob instalace takovým způsobem, že část systému VRF může topit a druhá část může současně chladit. Energie použitá pro chlazení se samozřejmě rekuperuje do části systému který topí a naopak. Rozvody chladiva musí být provedeny ne dvěma trubkami pro chladivo, jako je tomu u běžného systému, ale třemi. Pro tyto instalace jsou určeny jiné venkovní jednotky a na potrubí jsou instalovány speciální distributory chladiva. Vnitřní jednotky jsou stejné jako pro běžný dvoutrubkový systém.

 

 

 

 Na základě Vaší  POPTÁVKY>>> vám zpracujeme cenovou nabídku na zařízení.  Ceník zašleme na vyžádání.