Nové modely klimatizací Panasonic jsou vybaveny technologií nanoe™ X, která účinně působí proti virům (i SARS-CoV-2) , bakteriím, plísním, alergenům, pylům a dalším, pro člověka nebezpečným látkám. Také zbavuje prostředí nepříjemných zápachů a udržuje optimální vlhkost vzduchu.

 

U klimatizací Panasonic se jedná o nástěnnou jednotku Etherea, parapetní jednotku, nástěnnou jednotku VZ a vnitřní jednotky PACi (kazetová, kanálová parapetní). Technologie funguje na principu elektrostatických atomizovaných nano částeček vody (OH radikálů), které zbavují vzduch bakterií, virů a plísní. Použití zařízení s nanoeTMX technologií je ideální jak v domácnosti, tak v komerčních prostorech (hotely, kanceláře).

 

Inhibiční účinek na SARS-CoV-2

 


Nezávislé výsledky testů potvrzují inhibiční účinek klimatizace s nanoe™ X na nový koronavirus (SARS-CoV-2). Panasonic je prvním výrobcem mezi všemi značkami v Evropě, který zveřejnil výsledky testu se skutečnou klimatizační jednotkou. Poprvé v Evropě máme nezávislé, certifikované výsledky testů prováděných na klimatizační jednotce s technologií nanoe™ X. Bylo dosaženo 91,4% inhibičního účinku na nový koronavirus v prostoru 6,7m3 po 8 hodinách. Tyto výsledky provedla společnost Texcell, globální smluvní výzkumná organizace, v laboratorních podmínkách. Klimatizační jednotka Panasonic použitá při testu pocházela z řady Etherea, a technologie nanoe™ X je k dispozici v celé řadě řešení pro vytápění a chlazení společnosti Panasonic. Výsledky testů jsou k nalezení ZDE

 

 

 

Princip spočívá v tom, že vnitřní jednotka zařízení obsahuje malý nanoeTM generátor, jež sbírá vlhkost ze vzduchu a pomocí vysokého napětí generuje ionizované vodní částice o nano velikosti obsahující volné OH radikály. Technologie nanoeTMX je vysoce účinná na přírodní škodlivé látky (viry, bakterie, plísně, pyl atd.), protože obsahují proteiny, které vodní částice napadá a denaturuje. Generátor nanoeTMX tvoří vodní částice obsahující vysoce reaktivní hydroxydové (OH) radikály. Vodní částice se přichytí ke škodlivým částicím a volné OH radikály jim odeberou atom vodíku (H), čímž škodlivým částicím (bakterie, viry, alergeny) rozloží jejich buněčnou strukturu a tím je zahubí. OH radikály transformují vodík odebraný ze škodlivin a přemění se v molekulu vody (H2O).

 

  

 

 

 

 

Doplňující informace: 

 

Prezentace

Leaflet

Katalogový list

WEB Panasonic