RAC - DOMÁCÍ KLIMATIZACE

 

SPLIT (JEDNA VNITŘNÍ JEDNOTKA)

MULTISPLIT (VÍCE VNITŘNÍCH JEDNOTEK)

 

 CAC - KOMERČNÍ KLIMATIZACE

 

 VRF - PRŮMYSLOVÉ KLIMATIZACE

 

 

 

 


 

Nejběžnější a nejrozšířenější je nástěnná klimatizace ve SPLITovém provedení s venkovní a vnitřní jednotkou. Klimatizace mohou mít vnitřní jednotky podstropní, podparapetní, skryté kanálové pro vzduchotechniku, kazetové pro montáž do podhledu a pod...  Systém pak může být s jednou venkovní jednotkou a více vnitřními, tzv MULTISPLIT. Podle místa instalace se pak jedná o klimatizace pro domácí použití RAC (rezidental air conditioner), komerční klimatizace CAC (commercial airconditioner) určené pro vyšší zatížení pro obchodní centra, restaurace, kancelářské komplexy, výrobní haly, serverovny. Zvláštní kategorii komerčních klimatizací pak tvoří VRF systémy navržené pro zvlášť rozsáhlé aplikace s jednou velkou venkovní jednotkou a větším množstvím vnitřních jednotek vhodné pro velké komerční budovy, případně bytové domy a pod. 

 


Funkce Frost Wash od Hitachi

Pravidelné samočištění výměníku vnitřní jednotky díky jeho podchlazení. Funkce Frost Wash je součástí nových nástěnných klimatizačních jednotek Hitachi v provedení split a multisplit.

  

 

Ohřev teplé užitkové vody v rámci systému multisplit - TRIPLE C od Hitachi

První multisplit na trhu umožňující chlazení, vytápění a ohřev TUV. Na venkovní jednotku je možné připojit 1 až 4 vnitřní jednotky: nástěnné, kanálové, kazetové, parapetní a také nádrž na TUV YUTAMPO (190L nebo 270L).